Jak wybrać najlepszą pilarkę tarczową przenośną?

Pilarki tarczowe są urządzeniami, które pozwalają na przycinanie drewna, płyt, tworzywa sztucznego, a nawet cienkich płytek ceramicznych. Czas ich pracy jest bardzo krótki i pozwala na uzyskanie nienagannego efektu końcowego. Wykorzystywanie pilarki podczas pracy wymaga jednak pewnego doświadczenia, dlatego korzystać z niej powinni profesjonaliści, lub osoby, które przeszły specjalne przeszkolenie. Pilarka tarczowa ręczna od długiego czasu cieszy się sporą popularnością wśród klientów. Zawdzięcza to, możliwości zabrania jej w dowolne miejsce, w którym jest aktualnie potrzebna. Brak stałego miejsca i konieczności montażu pozwala na wykorzystywanie jej na placach budowy lub dowolnym terenie, w którym mamy dostęp do elektryczności. Pilarka elektryczna ręczna chętnie jest wybierana także przez prywatne firmy zajmujące się stolarką czy remontami wnętrz, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Można ją nie tylko komfortowo przechowywać, ale także transportować na miejsce pracy, którym może być na przykład mieszkanie klienta.

Jakie cechy powinna mieć dobra pilarka tarczowa ręczna?

Idealny sprzęt dla każdego z nas będzie oznaczać coś innego. Jest to związane z tym, do czego chcemy używać pilarki. Inne parametry może mieć urządzenie, które będzie wykorzystywane tylko i wyłącznie do cięcia cienkich listew, a inne wykorzystywane do cięcia bardzo grubych i twardych elementów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrana przez nas pilarka elektryczna ręczna miała:

  • mocny silnik

  • niski poziom hałasu

  • wygodny uchwyt

  • dużą prędkość obrotów

  • możliwość ustawienia grubości cięcia

Wydajny silnik pozwoli na szybką i łatwą pracę. Moce silników różnią się znacznie od siebie w zależności od modelu sprzętu. Warto dostosować moc silnika do rodzaju pracy, którą będziemy wykonywać przy pomocy nabytego sprzętu. Równie istotna jest prędkość obrotów. Najlepsze pilarki pozwalają na wykonanie wielu obrotów ostrza na minutę, co wpływa na jakość oraz efekt końcowy pracy. Wydawać by się mogło, że nie jest istotne to, ile decybeli wytwarza pilarka. Nic bardziej mylnego. Jeśli nasza praca polega na używaniu pilarki przez cały dzień, warto zdecydować się na taką, która jest stosunkowo cicha. Do bardzo cichych pilarek należy pilarka tarczowa makita, której poziom hałasu wynosi zaledwie 85 dB. Wygodny uchwyt to kolejna cecha, która jest pożądana podczas wyboru ręcznej pilarki. Zapewnia on nie tylko komfort pracy, ale także bezpieczeństwo. Praca z tego typu urządzeniami wiąże się z ryzykiem poważnego wypadku. Aby maksymalnie zminimalizować ryzyko, warto zwrócić na to, aby uchwyt pilarki był ergonomiczny i nie ślizgał się w rękach. Dobra pilarka tarczowa ręczna powinna posiadać możliwość regulacji głębokości cięcia. Im lepiej dostosujesz parametry do obrabianego materiału, typ precyzyjniejsze będzie cięcie.

Jakim markom warto zaufać podczas wyboru ręcznej pilarki?

Bez względu na to czy pilarka będzie nam potrzebna do lżejszej pracy polegającej na cięciu cienkich elementów, czy też do bardziej wymagającej np. do cięcia dużych belek, warto wybrać sprzęt renomowanego producenta. Pilarki, które różnią się od siebie parametrami, jednak cechują się długą żywotnością i wysoką jakością użytych do produkcji materiałów to:

  • pilarka tarczowa makita

  • pilarka tarczowa dewalt

  • pilarka tarczowa Bosch

Wielu klientów zaufało tym właśnie markom, my jako sklep zajmujący się sprzedażą m.in. pilarek również możemy je polecić. Jakość wykonania, komfort podczas pracy oraz nienaganny efekt końcowy zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.