Pilarka łańcuchowa elektryczna – jak wybrać najlepszą?

Piła elektryczna do drewna jest niezbędnym wyposażeniem każdego ogrodu lub sadu. Pozwala na wykonanie wszystkich prac związanych z pielęgnacją i przycięciem krzewów czy drzew. Jeśli chcemy, aby nasz teren był ładny i zadbany, a praca z tym związana była lekka i przyjemna, piła elektryczna do drzew powinna się znaleźć na naszej liście zakupowej. W ogrodzie wykonuje się wiele prac, które pilarka łańcuchowa elektryczna może ułatwić. Pozwala ona na przycięcie nie tylko drzew i krzewów, ale także wszystkich innych drewnianych elementów. Możemy z niej korzystać w momencie gdy chcemy wprowadzić na naszej działce jakieś zmiany. Jeśli masz zamiar stworzyć piękną, drewnianą altankę, ławę czy nawet huśtawkę, również możesz się posłużyć tym sprzętem.

Na co zwrócić uwagę wybierając pilarkę łańcuchową elektryczną?

Wybór odpowiedniego modelu jest w dużej mierze zależny od naszych potrzeb. Aby piła ogrodowa elektryczna spełniała wszystkie nasze wymagania, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Najważniejszymi aspektami, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru, są:

  • moc silnika

  • waga urządzenia

  • emitowany hałas

  • rodzaj uchwytu

  • producent

Jeśli chcemy kupić piłę elektryczną, przede wszystkim powinniśmy rozważyć moc jej silnika. Im większa moc, tym większe możliwości sprzętu. Warto zatem dobrać ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli nasz ogródek nie ma dużej powierzchni, na której znajdują się drzewa lub krzewy, możemy wybrać silnik o mocy 1200 W. Do dużych ogrodów, na których pracy jest znacznie więcej, zalecane są piły o mocy co najmniej 1500 W. Zarówno waga urządzenia jak i emitowany przez nie hałas wpływa na komfort pracy. Jeśli zamierzamy przez długi czas korzystać z pilarki, warto zdecydować się na taką, która nie będzie zbytnio obciążać naszego ciała. Rodzaj uchwytu jest aspektem, którego również nie możemy pominąć. Najlepszy uchwyt to taki, który będzie wygodny i nie będzie ślizgać się w rękach. Wybór pilarki od rekomendowanego producenta może mieć duży wpływ na żywotność zakupionego sprzętu. Tania piła łańcuchowa pochodząca z zaufanego źródła, najprawdopodobniej będzie nam służyć przez dłuższy okres, niż droga piła marki ze złymi opiniami.

Zalety i wady pilarek elektrycznych

Jak każdy sprzęt pilarka łańcuchowa elektryczna posiada zarówno wady jak i zalety związane z jej wyborem. Przed zakupem warto przemyśleć wszystkie najważniejsze aspekty. Nie u każdego sprawdzi się to rozwiązanie, ponieważ główną wadą pilarek elektrycznych jest konieczność podłączenia ich do źródła elektryczności. Jeśli Twój ogród czy sad nie posiada możliwości podłączenia do prądu, piła ogrodowa elektryczna nie  będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast podłączenie sprzętu do prądu nie stanowi problemu, możesz zdecydować się na wybór właśnie tego wariantu.

Głównymi zaletami pilarek elektrycznych są:

  • niska masa sprzętu

  • brak emisji spalin

  • mniej emitowanego hałasu

Pilarki elektryczne w porównaniu z ich spalinowymi zamiennikami emitują znacznie mniej hałasu. Jest to ogromna zaleta dla osób, które na ogródek przyjeżdżają w towarzystwie innych osób. Podczas używania pilarki inne osoby mogą we względnej ciszy i spokoju wypocząć na świeżym powietrzu. Cichsza praca będzie również korzystnie wpływać na komfort osoby jej używającej. Pilarki elektryczne są także lżejsze od pił spalinowych, co jest ważne zwłaszcza podczas długotrwałej pracy z urządzeniem. W momencie używania pilarki nie są emitowane żadne zanieczyszczenia, co również sprawia, że dużo osób wybiera właśnie takie rozwiązanie.

Czy w każdym przypadku sprawdzi się tania piła łańcuchowa?

Tania piła łańcuchowa może nam się kojarzyć z gorszą jakością materiału i niespełnianiem swoich funkcji. Nie do końca jest to prawda. Jeśli tańszy wariant posiada odpowiednie parametry, również będzie stanowił odpowiedni wybór. Oferujemy Państwu zarówno droższe jak i tańsze modele renomowanych producentów, które cechują się bardzo wysoką jakością.